W Davos o AI bez kontrowersji

W Davos, oprócz nadgodzin dla seksworkerów, trwa gorąca dyskusja o AI, a my chcemy przybliżyć Wam wczorajszą debatę (18.01), w której udział wzięli Sam Altman (CEO OpenAI) oraz czterej inni eksperci*, mający obszerną wiedzę na temat rozwiązań AI. Od rozmówców spodziewaliśmy się wielu interesujących wypowiedzi. 

Sam Altman, największy zwycięzca 2023 roku, odnosząc się do obecnego stanu rozwoju AI, zwłaszcza w kontekście Chat GPT, trafnie i uspokajająco podsumował: “System, który jest czasami słuszny, czasami kreatywny, ale często całkowicie błędny, faktycznie nie chcesz, aby prowadził twój samochód… ale jesteś zadowolony, aby pomógł ci w burzy mózgów, coś napisał, lub pomógł ci z kodem, który możesz później sprawdzić.”

Według wszystkich dyskutantów, ludzie nadal będą odgrywać kluczową rolę w pracy twórczej, decyzyjnej i w relacjach międzyludzkich. Ludzka kreatywność, intuicja i zdolność do nawiązywania głębokich relacji pozostaną niezastąpione – choć można to też odbierać jako miłą gadkę pod publiczność, ponieważ przyszłość w tym zakresie wcale nie jest oczywista.

Jeśli chcecie obejrzeć całą godzinną debatę, to zostawiamy Wam link. Należy jednak zauważyć, niestety, że debata ta charakteryzowała się raczej ogólnikowymi wypowiedziami niż konkretnymi informacjami. Dlatego przygotowaliśmy dla Was trzy cytaty, które najlepiej podsumowują debatę:

“AI jest w punkcie, gdzie nie zastępujemy ludzi, ale ich uzupełniamy.” [Mark Benioff]

„AI przyspiesza proces projektowania leków z lat na miesiące.” [Albert Bourla]

„Potrzebujemy lekkiego dotyku w regulacji AI, aby nie zabić złotej gęsi, zanim urośnie.” [Jeremy Hunt]

Wystąpienie Sama Altmana obejrzysz tutaj:

Dodaj komentarz